Cena i promocje

 

Rozumiemy, że większości z Państwa zależy na uzyskaniu orientacyjnej ceny za wykonanie sufitów napinanych jeszcze przed bezpośrednim kontaktem z nami. W związku z tym postaram się udzielić wszelkich możliwych informacji na temat kosztów związanych z ich montażem i podać przykładowy koszt realizacji kilku projektów.

 

Jeżeli w przypadku tradycyjnych modeli podwieszanych koszt za 1 m2 zazwyczaj jest dość stały, to w przypadku naszych produktów wpływa na niego przede wszystkim wielkość, kształt i ilość zamawianych wyrobów.

 

W przeliczeniu na jeden metr kwadratowy cena za kompleksowe wykonanie sufitów napinanych wynosi przeciętnie od 90 do 200zł. Wykonanie go w pomieszczeniu 15-20 m2 zazwyczaj kosztuje w granicach 120 zł za m2.

 

Postaram się wyjaśnić, jakie czynniki mają wpływ na całkowity koszt instalacji.

Nie masz czasu czytać całości artykułu? Przy każdym punkcie zamieszczam krótkie streszczenie.

 

 1. Czasem się zdarza, że klienci chcą zamówić jeden mały sufit napinany na próbę a zarazem sprawdzić czy drogo to kosztuje. Mówią: „Jak mi się spodoba w łazience to zastanowię się nad zamontowaniem go także w salonie i sypialni.” Jednak każdy montaż składa się z wielu czynności, które są takie same przy montażu małego modelu w łazience czy wykonaniu wszystkich produktów w całym domu. Są to dojazdy, dostawy materiałów, wnoszenie narzędzi, sprzątanie po montażu itd. Nie robię tajemnicy, że dla nas to jest praca i czas, a co za tym idzie – im więcej zamówień realizujemy w jednym lokalu i za jednym podejściem, tym taniej wyniesie 1 m2 gotowego produktu.
  Im większą ilość towaru zamawiasz za jednym razem, tym tańszy jest 1m2.


 2. Wielkość sufitu ma również duży wpływ na cenę 1m2. Znaczenie ma w zasadzie stosunek obwodu do powierzchni. Dla łatwego obliczania porównam dwa modele kwadratowe – pierwszy o boku 1metr a drugi o boku 6 metrów. Kwadrat o powierzchni 1m2 ma obwód 4 metry. A kwadrat o powierzchni 36m2 ma obwód 24metry. Czyli w pierwszym przypadku koszt jednego m2 gotowego produktu to koszt 1m2 folii + 4 metrów bieżących profili + wykonania czterech narożników. W drugim przypadku koszt jednego m2 gotowego produktu to koszt 1m2 folii + koszt 0,66 metrów bieżących profili + 1/9 kosztu narożnika (koszt 24metrów profili i wykonania 4 narożników rozkłada się na powierzchnię 36m2). Z tego wynika, że każdy metr kwadratowy dużego produktu będzie tańszy o koszt 3,44 metrów profili z montażem i koszt montażu 3,89 narożników w porównaniu do małego.
  Zamawiając duży sufit uzyskamy korzystną cenę za 1m2.


 3. Kształt również wpływa na kosztorys. Ujmując krótko im więcej załamań linii krzywych wcięć w suficie tym bardziej pracochłonny jest montaż.
  Technicznie jest możliwe wykonanie produktu o niemal dowolnym kształcie. Bardzo lubimy wykonywać skomplikowane nietypowe kształty i zachwycać się efektem końcowym, o ile nie musimy tego robić bezpłatnie.
  Aby koszt był niższy, nie warto projektować zbędnych narożników łuków i przejść poziomów.


 4. Rodzaj folii.
  Kolor i faktura folii zazwyczaj nie wpływa w znaczącym stopniu na koszt produktu. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że na ryku są naprawdę różne folie. Najlepsze folie są produkowane w Europie. Osobiście nie polecam folii produkowanych w Chinach i Rosji. Wiadomo, że na każdą folię nawet najtańszą produkowaną w Chinach bez, żadnego certyfikatu jest udzielana minimum 10-letnia gwarancja ale mogą Państwa czekać przykre niespodzianki. Oferując ceny na pograniczu opłacalności żadna firma nie jest w stanie zapewnić właściwego serwisu i gwarancji a kupując tanią folię nie należy liczyć że ktoś ją sprawdzał pod kątem emisji szkodliwych substancji czy palność. Nasze sufity są robione z najwyższej klasy folii i w pełni odpowiadamy za nasz produkt.
  Kolor i struktura folii nie ma bardzo dużego wpływu na koszt. Nasze folie są produkowane przez renomowanego europejskiego producenta.Oświetlenie.


 5. Oświetlenie.
  Wszystko co ma być zamontowane w konstrukcji musi zamontować wykwalifikowany monter. Montaż oświetlenia nie jest wyjątkowo drogi ale nie można go wykonać we własnym zakresie.
  Oświetlenie jest montowane w ramach montażu produktu.


 6. Modele świecące, zestawy gwiezdne niebo oraz modele podświetlane taśmą RGB a także 3D są zawsze wyceniane indywidualnie. Jest bardzo dużo parametrów wpływających na koszt i nie ma możliwości określić pewne przedziały kwot. Jest jednak możliwość dobrania parametrów technicznych w taki sposób aby pogodzić oczekiwania w zakresie wyglądu i kosztów.
  Bardziej skomplikowane projekty z zastosowaniem taśmy LED i światłowodów wyceniamy indywidualnie i dostosowujemy parametry do potrzeb.

Koszt wszystkich sufitów napinanych jest ustalany indywidualnie w zależności od kształtu, rodzaju powłoki, powierzchni i innych czynników wpływających na koszt.

Proszę nie wahać się wysłać do nas rysunek z wymiarami, a dokonamy wyceny w najkrótszym możliwym terminie. Zapytanie o koszty jest całkowicie bezpłatne i zupełnie nie zobowiązuje Państwa do złożenia zamówienia.

Przejdź do kontaktu